Описание
Декан - доктор психологічних наук, професор Вірна Жанна Петрівна
Рік заснування: 2001
29 серпня 2001 року ректором Волинського державного університету імені Лесі Українки підписаний наказ про створення психологічного факультету на підставі наказу Міністерства освіти і науки України. Деканом факультету призначено кандидата психологічних наук, доцента Олександру Хлівну. Факультет готує фахівців-психологів, а також забезпечує викладання психологічних дисциплін на інших факультетах.
З 1 жовтня 2005 року деканом факультету обрано доктора психологічних наук, професора Жанну Вірну.
Відповідно до наказу ректора Волинського державного університету імені Лесі Українки від 17 листопада 2005 року факультет перейменовано на факультет психології.
Отже, заснування у 2000 році відділення психології на базі Інституту соціальних наук визначило й нову структуру роботи, а саме: створено три кафедри – загальної та соціальної психології, педагогічної та вікової психології, медичної психології та психодіагностики. У лютому 2013 р. до факультету була приєднана кафедра валеології та безпеки життєдіяльності. Кожна з кафедр реалізує відповідний напрямок наукової роботи:
кафедра валеології та безпеки життєдіяльності – «Професійна валеологічна підготовка студентів вищих навчальних закладів України для формування мотивацій до здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу».
До основних напрямів наукової роботи кафедр можна віднести:
вивчення і дослідження стану актуальних проблем загальної, медичної та педагогічної психології у Волинській області;
розробка теоретико-методологічних аспектів психології особистості;
розробка концепції розвитку клініко-психологічної роботи в регіоні;
тематичні дослідження вікового становлення особистості у парадигмі «онтогенез-дизонтогенез»;
Апробація наукових пошуків реалізується у традиційних для кафедр факультету науково-практичних конференціях та семінарах:
міжнародній науково-практичній конференції «Професійна психологія: реалії та перспективи розвитку»;
міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми соціальної психології»;
міжнародній Психологічній школі на оз. Світязь;
щорічному Психологічному фестивалі на оз. Світязь;
міжнародній науково-практичній конференції «Психологічні особливості організаційної діяльності в системі державної служби»;
щорічному науково-практичному семінарі «Сучасні проблеми практичної психології у Волинському регіоні»;
щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Здоров`я, освіта, наука,самореалізація молоді»;
щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні підходи до інтеграції та соціалізації дітей з особливими потребами»;
Викладачі кафедр беруть активну участь у різноманітних науково-методичних, виховних та громадських заходах. Зокрема, виступають на науково-практичних і методичних семінарах, тренінгах, лекціях, де працюють з психологами, лікарями, соціальними працівниками, військовослужбовцями, прикордонниками м. Луцька та Волинської області та беруть участь у заходах, організованих і спрямованих на підвищення рівня кваліфікації психологів м. Луцька і Волинської області, а саме: надають психологічну допомогу викладачам та студентам університету, іншим колективам та жителям міста і області.
Члени кафедр співпрацюють із такими державними та громадськими організаціями як «ОМЕР», «Гендерний центр», «ЕЛІПС», Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, беруть участь в українських і міжнародних програмах та проектах. Співпраця з державними та громадськими організаціями реалізується в таких напрямках:
гендерна психологія; психологічна робота з ВІЛ-інфікованими;
тренінг особистісної гармонізації; тренінг тренерів;
профілактика шкідливих звичок;
пропаганда здорового способу життя;
та ін.